CNN Prima News: vychází první česká kniha o životě za koronaviru

První česká kniha o životě za koronaviru: Autory jsou lékaři, filozofové či publicisté Foto: Pixabay

Dva měsíce po vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru se na pultech knihkupectví objevila první česká kniha věnována fenoménu života za časů pandemie. Doba koronavirová vychází v nakladatelství Zeď a přispěly do ní dvě desítky lékařů, filozofů či publicistů
„Kde se virus vzal? Jak Čína tajila informace? Mohli jsme nákaze nějak zabránit? Jak změnily lidstvo pandemie v historii? A změní koronavirus i nás? Je ve stavu nouze místo pro svobodu? Neposílí autoritářské tendence? Na dvě desítky předních odborníků, lékařů, filozofů a publicistů se snaží nalézt odpovědi na tyto otázky a nabízí svůj pohled a reflexi toho, co se kolem nás i s námi děje,“ píše nakladatelství Zeď na svém webu o nové knize.
Myšlenka, aby taková kniha vznikla, se objevila ihned po vyhlášení nouzového stavu. „Začali jsme o ní přemýšlet v podstatě hned po vyhlášení nouzové stavu, od začátku nošení roušek a totální proměny našich životů, která během těch pár dní v březnu nastala. Věděli jsme, že jsme svědky a prožíváme něco, co tu ještě nebylo, a že to je téma, které klade tolik otázek, že je třeba ho zachytit – i jako obraz doby,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Jan Dražan z nakladatelství Zeď.
„Zhruba měsíc trvalo psaní textů, redigování, editování, korektury a grafická podoba. A na začátku května jsme poslali knížku do tiskárny, kde bylo za dva týdny hotovo,“ dodal.
Honzák, Cílek, Nerudová
Mezi autory textů v knize je spolu s dalšími český psychiatr Radkin Honzák, geolog a spisovatel Václav Cílek či rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.
Nakladatelství chystá už nyní další knihu o pandemii. „Dokumentaristka Tereza Hronová s fotografem Lukášem Bíbou dali dohromady unikátní záležitost Láska za časů korony , kdy sledovali osudy párů, které rozdělila pandemie,“ uvedl Dražan.
Nouzový stav v Česku začal 13. března a skončil 17. května. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení