Ó Jeruzaléme!

Kód: 105
Akce Novinka Tip
12 hodnocení
599 Kč –16 %
O JERUZALEME obalka
599 Kč –16 % 499 Kč
Vyprodáno (>10 ks)

Larry Collins, Dominique Lapierre

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendární příběh o legendárním boji Izraele za nezávislost. V listopadu 1947 rozhodla OSN o rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát. Tento akt roztočil spirálu násilí, která přerostla v regulérní válku.
 
Světoznámí autoři Larry Collins a Dominique Lapierre rozehrávají strhující drama, které literaturu faktu povýšilo na velký román. Historické události, jejichž tragické důsledky jsou dodnes tématem zpráv, ožívají na stránkách knihy jako v přímém přenosu. Dramatické okamžiky vedoucí ke vzniku židovského státu a krvavý boj za jeho nezávislost nahlížejí skrze mozaiku příběhů a individuálních dramat. Momenty radosti se střídají s momenty smutku, naděje se zoufalstvím, láska s násilím, hrdinství se zbabělostí, vítězství s porážkami…
 
Za jedinečným plastickým portrétem boje o Jeruzalém byly roky práce. Stovky setkání – s králi, premiéry, generály, obyčejnými vojáky, osadníky, teroristy, pekaři… Tisíce prostudovaných dokumentů odhalily dosud nezveřejněné informace. Díky tomu může čtenář nahlédnout do komnat arabských panovníků, do utajených velitelských štábů židovské armády, do válečných zákopů, do synagóg, mešit i kostelů, za stěny bytů i kaváren. Tam všude byli lidé, kteří v onom velkém zápase sehráli svou roli. V zápase, který se pro Židy jevil beznadějný. A přece Izrael dokázal vytrvat. Měl něco, co nepříteli chybělo. Odhodlání.
 
Ó Jeruzaléme!
Larry Collins, Dominique Lapierre
ISBN: 978-80-88445-20-3
originální název: Oh Jerusalem!
překlad: Dušan Provazník
vázaná, 500 stran, 190 fotografií
16 × 23 cm
2023