Milá č. 18

Kód: 210
Tip
3 hodnocení
439 Kč –31 %
Obalka Mila
439 Kč –31 % 299 Kč
Skladem (>10 ks)

Leon Uris

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendární román o legendárním boji, největší vzpouře Židů proti nacistům. Miliony Židů skončily v táborech smrti. Ale tisíce lidí natěsnaných ve varšavském ghettu odmítly jít jako ovce na porážku. Rozhodli se vzepřít nezvratnému osudu, který pro ně nachystali Němci. A lidé z ghetta v dubnu 1943 povstali – pokud mají zemřít, pak v boji, s hlavou vztyčenou.

Hnáni touhou žít a přežít, touhou po pomstě a inspirováni slavným povstáním dávných předků proti Římanům, povstali Židé z varšavského ghetta Němcům. Po zuby ozbrojené armádě dokázali lidé vyzbrojení vším, co měli po ruce a podomácku vyrobenými zápalnými lahvemi, vzdorovat neskutečný měsíc. A jejich čin patří k největším hrdinským bojů nejen druhé světové války, ale i lidské historie.

Na pozadí boje a odhodlání se odehrávají lidské osudy, který i v době nejtemnější prožívají své velké lásky. Protože, kde je tma, je i světlo. Brilantně napsaná kniha inspirovaná osudy skutečných lidí patří ke klasickým dílům o holocaustu a řadí se k tomu nejlepšímu, co o tomto tématu vzniklo. Napínavý román líčí zrod a průběh povstání, je ale i příběhem lásek, hrdinství a síly lidského ducha, jehož nezlomí ani sebevětší útrapy.Milá č. 18

Orig. název: Mila 18

Autor: Leon Uris

Překlad: Alexander Jerie

Nakladatel: Zeď

ISBN: 978-80-907909-3-3

Popis: 1× kniha, vázaná, 528 stran, česky

Rozměry: 160 × 230 cm

 Rok vydání: 2021

Originální vydání v USA: 1961