Krysy Jejího Veličenstva

Kód: 126
Akce
1 hodnocení
349 Kč –14 %
krysy jejiho velicenstva
349 Kč –14 % 299 Kč
Skladem (9 ks)

Tuvia Tenenbom

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve světové premiéře má český čtenář možnost přečíst si zbrusu novou knihu Tuvii Tenenboma.
 
Když na podzim 2018 odlétal z Prahy, letěl přímou linkou na místo činu. Do dějiště své příští knihy. Dámy a pánové, Vaše Výsosti, ta kniha je zde! Milovaný i proklínaný Tuvia Tenenbom se vrací na scénu a tentokrát ve velkém stylu.
 
Tentokrát si vzal na paškál Velkou Británii a její obyvatele všeho druhu, bez rozdílu vyznání, ras, pohlaví či živočišného druhu. Protože kde jinde by měl správný novinář být než právě na ostrovech v čase, kdy se celý svět ptá: Co se to s těmi Angličany stalo? Proč chtějí opustit starou dobrou Evropu? A proč se jim to ne a ne podařit? A co vlastně vůbec chtějí?
 
Aby se dopátral odpovědí, procestoval izraelsko-americký autor ostrovy křížem krážem. Mluvil se stovkami lidí, od obyčejných lidí po špičkové politiky, od aktivistů po podnikatele, od bezdomovců po hoteliéry, od lordů po baronky, od gangsterů po kněze, spal jako Churchill, hrál si na kočku a myš s Jeremym Corbynem, vystopoval Nigela Faragea a občas se musel vydávat za Němce, proto ani v zemi královny nemají Židé na růžích ustláno.
 
Těm všem klade chytré i zdánlivě naivní otázky, aby je vyprovokoval – což se mu často daří – a zjistil, co si doopravdy myslí.
 
Následně skládá obrázek, který je neobyčejně vtipnou a zároveň alarmující zprávou o dnešní Británii a šlamastyce zvané brexit.
 
Jestli totiž Tuvia Tenenbom něco není, pak rozhodně není politicky korektní.
 
Jeho kniha je plná zábavných dialogů i pronikavých pozorování. Za vším tím vtipem jsou ale často překvapující i kruté pravdy, o kterých bychom raději nevěděli. Tenenbom není ani levičák, ani pravičák, chce zkrátka znát pravdu. A tak dráždí úplně všechny.
 
 
Krysy Jejího Veličenstva
Tuvia Tenenbom
ISBN: 978-80-907309-9-1
originální název: Tame the Jew!
překlad: Weiner, David
brožovaná
450 stran
14 × 21 cm
2019