Klíč k Morgenlandu

Kód: 273
Novinka
1 hodnocení
329 Kč –12 %
Obalka Morgenland
329 Kč –12 % 289 Kč
Skladem (>10 ks)

Pavel Šuba

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jen ten, kdo pozná svoje kořeny, může z nich vyrůst a naplno rozkvést. Ale co když rodilý Berlíňan nečekaně zjistí, že jeho kořeny jsou vrostlé do jesenických Sudet? Podaří se mu odemknout rodinné tajemství? To nejdůležitější má: Klíč k milostnému příběhu, který se snaží vyrašit i ve stínu druhé světové války. Klíč k Morgenlandu.

Sledoval ji už několik minut: Anni Tieblerová si zasněně opírala hlavu o kmen stromu. Slunce na její jemnou mladičkou tvář kreslilo zvláštní obrázky. Mraky na hlavním hřebeni Jeseníků se rychle objevovaly a zase mizely, jako by za kopci právě projížděl parní vlak. Občas nějaký oblak zakryl i kamennou věž na horizontu. Dřív se jmenovala Habsburgwarte, ale Němci i Češi jí říkali spíš podle hory samotné: Altvater - Praděd.

 O autorovi:

Pavel Šuba (*1976) je český novinář a publicista, editor Českého rozhlasu Radiožurnál. Narodil se v Olomouci, dvě dekády působil jako televizní reportér se specializací na českou armádu (Afghánistán, Irák, Bosna, Kosovo). Miluje cestování v poušti (Libye, Sýrie, Jordánsko, Tunisko a nejčastěji Maroko). Napsal netradiční cestopis Uštknuti Saharou – knihu o hledání malého prince v poušti i v sobě. Žije v Kladně. Část roku tráví tábořením v jesenických lesích. O historii zaniklé osady Morgenland natočil rozhlasový dokument, v roce 2020 za něj získal Česko-německou novinářskou cenu.

 

Klíč k Morgenlandu

Autor: Šuba, Pavel

Ilustrace: Kateřina Perglová

Nakladatel: Zeď

ISBN: 978-80-88445-06-7

Popis: 1× kniha, vázaná, 216 stran, česky

Rozměry: 13 × 20 cm

Rok vydání: 2022 (1. vydání)