Izrael. Země, kterou nikdo nechápe

Kód: 291
Akce Novinka Tip
24 hodnocení
369 Kč –18 %
Izrael obalka
369 Kč –18 % 299 Kč
Skladem (>10 ks)

Noa Tishby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Izrael je geograficky malá země, která ale už celá desetiletí zůstává středobodem světové politiky a hýbe dějinami. Trvalá pozornost světových médií i veřejnosti rozdělila společnost na celé planetě na dva nesmiřitelné tábory. Jedni Izrael z duše nenávidí, druzí ho bezmezně milují. I když se zdá, že každý má na židovský stát vyhraněný názor, kolik lidí ale skutečně zná fakta?

Izraelská producentka a aktivistka Noa Tishby, která žije v USA, předkládá zbrusu nový a svěží pohled na zemi, jež rozděluje svět. Její neotřelý portrét Izraele nabízí originální vysvětlení mnoha nejasností a překroucených skutečností, vyvrací lži a polopravdy.

Je Izrael rasistický stát, nebo jediná demokracie a ostrůvek svobody na Blízkém východě? Kdo chce mír na Blízkém východě a kdo ne? Kdy se objevil palestinský národ? Proč je moderní nesnášet Izrael?

Noa Tishby poutavě popisuje vznik, vývoj i současnost své země a umně splétá rodinné a osobní zkušenosti s útržky historie a politiky. A předkládá obraz Izraele tak, jako to možná dosud ještě nikdo neudělal.Izrael. Země, kterou nikdo nechápe

TIshby, Noa

Zeď

978-80-88445-09-8

Orig.: Israel: A Simple Guide to the Most Misunderstood Country on Earth, 2021

Překlad: Weiner, David

1× kniha

Brožovaná

304 stran

Česky

14 × 21 cm

2022 (1. vydání)

369 Kč