Invaze

Kód: 315
Novinka Tip
Neohodnoceno
369 Kč –29 %
INVAZE obalka11
369 Kč –29 % 259 Kč
Skladem (>10 ks)

Luke Harding

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ruská krvavá válka a ukrajinský boj o přežití.

24. únor 2022, den, který změnil Evropu i celý svět. V dramatickém, přesvědčivém a dechberoucím vyprávění o zlomovém okamžiku naší doby podává světoznámý reportér Guardianu a autor několika bestsellerů Luke Harding zprávu o ruské invazi na Ukrajinu z první ruky. Když Putin zahájil brutální útok proti nezávislé zemi, Harding byl přímo na místě, v Kyjevě. Nesmyslné násilí ovšem narazilo na ohromující vzdor – mimo jiné od bojujícího prezidenta Volodymyra Zelenského – a neskutečnou odvahu lidí, kteří byli a jsou připraveni riskovat vše, aby si zachovali svobodu pro sebe i svůj národ.

Kniha přináší pronikavý popis historie, kterou stále žijeme. Zaznamenává hlavní události, místa i postavy největšího konfliktu v Evropě od druhé světové války. Sledujeme zvěrstva v Buči, zoufalý vzdor Mariupolu i děsivou ruskou hru v Černobylu. Máme možnost nahlédnout do zákulisí rozhodování Západu i do myšlenkových pochodů diktátora z Kremlu. Harding zachycuje klíčový okamžik dějin s otevřeností, nadhledem a neochvějným zaměřením na lidské příběhy vržené do víru monumentálního boje.

Invaze

Ruská krvavá válka a ukrajinský boj o přežití

Autor: Harding, Luke

Nakladatel: Zeď

ISBN: 978-80-88445-14-2

Originál: Invasion. The Inside Story of Russia's Bloody War and Ukraine's Fight for Survival, vydání podzim 2022

Překlad: Weiner, David

Popis: 1× kniha, brožovaná, 272 stran (264 stran + 8 stran fotopříloha), česky

Rozměry:14 × 20,8 cm

Rok vydání: 2023 (1. vydání)

 

Luke Harding

 Britský novinář (*1968), spisovatel a oceněný zahraniční zpravodaj deníku The Guardian. V letech 2007 až 2011 vedl jeho moskevskou pobočku. Kreml ho vypověděl ze země jako prvního novináře od konce studené války a v létě 2022 ho zařadil na oficiální černou listinu.

Před Invazí napsal osm knih. Shadow State: Murder, Mayhem, and Russia’s Remaking of the West; Collusion: Secret Meetings, Dirty Money, and How Russia Helped Donald Trump Win (česky Tajná dohoda: Jak Rusko pomohlo Trumpovi získat Bílý dům); A Very Expensive Poison: The Assassination of Alexander Litvinenko and Putin’s War with the West (česky Jed pro Litviněnka); The Snowden Files: The Inside Story of the World’s Most Wanted Man (česky Akta Snowden); Libya: Murder in Benghazi and the Fall of Gaddafi (with Martin Chulov); Mafia State: How One Reporter Became an Enemy of the Brutal New Russia; WikiLeaks: Inside Julian Assange’s War on Secrecy; The Liar: The Fall of Jonathan Aitken (poslední dvě napsány s Davidem Leighem).

Hardingovy knihy byly přeloženy do třiceti jazyků. Žije nedaleko Londýna se svou ženou, novinářkou Phoebe Taplin, a jejich dvěma dětmi.