Extraterrestrial

Kód: 246
Tip
20 hodnocení
369 Kč –46 %
Extraterrestrial OBALKA
369 Kč –46 % 199 Kč
Skladem (>10 ks)

První známka inteligentního života mimo Zemi
 
Avi Loeb

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bestseller, o kterém letos mluví Amerika. Špičkový astronom z Harvardu přichází se svou odvážnou a kontroverzní teorií, že naši sluneční soustavu nedávno navštívila mimozemská technologie z dalekého vesmíru.
 
Na podzim 2017 vědci z havajské observatoře zahlédli objekt prolétávající naší vnitřní sluneční soustavou, pohyboval se tak rychle, že mohl přicházet pouze od jiné hvězdy. Astrofyzik Avi Loeb dokazuje, že se nejednalo o asteroid ani kometu; těleso se pohybovalo příliš rychle po podivné dráze a nenechalo za sebou ani plyn ani zbytky kamení. Existovalo jen jedno myslitelné vysvětlení: objekt byl vyspělou technologií stvořenou jinou vesmírnou civilizací.
V knize Extraterrestrial Loeb zavádí čtenáře na vzrušující cestu za prvním mezihvězdným návštěvníkem, který byl v naší sluneční soustavě spatřen. Předkládá svou neortodoxní hypotézu o původu objektu, který vešel ve známost jako ‘Oumuamua, a popisuje jeho zásadní dopady na vědu, náboženství i budoucnost našeho druhu a naší planety.
Extraterrestrial je ohromující cestou po nejvzdálenějších končinách vědy, časoprostoru a lidské představivosti. Vyzývá čtenáře, aby se vydali ke hvězdám – a kriticky přemýšleli o tom, co tam někde je, bez ohledu na to, jak podivné se to zdá.
 
 
Extraterrestrial
Autor: Avi Loeb
Nakladatel: Zeď
ISBN: 978-80-88445-00-5
Originál: Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth
Datum vydání originálu: 2021
Překlad: Weiner, David
Popis: 1× kniha, brožovaná, 360 stran, česky
Rozměry:14 × 21 cm
Rok vydání: 2021 (1. vydání v nak. Zeď)