Český restart

Kód: 321
Novinka Tip
Neohodnoceno
329 Kč –24 %
333929060 952124069137923 6626178480115063077 n
329 Kč –24 % 249 Kč
Skladem (>10 ks)

Dalibor Balšínek, Jan Dobrovský, Denisa Hejlová, Petr Holub, Petr Honzejk, Jan Lipold, Petros Michopulos, Alexandr Mitrofanov, Tomáš Němeček, Jakub Patočka, Bohumil Pečinka, Jiří Přibáň, Sabina Slonková, Ivana Svobodová, Jindřich Šídlo, Lenka Zlámalová, Jakub Železný, Jan Dražan (ed.), Jan Pergler (ed.)

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový prezident, nová éra?

Začátek roku 2023 změnil českou politiku. Po dlouhých deseti letech skončil na Hradě Miloš Zeman a s ním i snaha orientovat západní Česko na Východ. Zároveň v prezidentských volbách velmi přesvědčivě prohrál druhý gigant, Andrej Babiš, muž, který totálně překreslil politickou mapu. Zeman i Babiš po léta posouvali hranice možného, představitelného a přijatelného. Čeští voliči byli ze zemanismu a babišismu evidentně unavení a rozhodli se pro změnu. Novým prezidentem se stal generál Petr Pavel. Volby navíc přilákaly rekordní zájem lidí, kteří s novou hlavou státu spojily nejrůznější naděje.

Co se v Česku vlastně stalo? Proč Petr Pavel vyhrál tak jasně? Je to definitivní konec zemanismu a babišismu? Proč Zemanovi s Babišem Češi tak dlouho věřili? Jak dlouho se naše společnost z jejich vládnutí bude léčit? Přinese generál na Hradě zemi klid a usmíření? Čeká nás nová éra? Co zůstalo po Zemanovi a jeho partě? A vypořádali jsme se definitivně s komunismem? A může se zlo vrátit do Bradavic?

Přední komentátoři, reportéři a politologové se snaží nalézt odpovědi na tyto i další otázky a nabízejí svou reflexi politického zemětřesení v Česku. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled nejen na volby samotné, ale i na dobu a společnost, která zažívá velkou proměnu.


Český restart.

Nový prezident, nová éra?

Autor: Dalibor Balšínek, Jan Dobrovský, Jan Dražan (ed.), Denisa Hejlová, Petr Holub, Petr Honzejk, Jan Lipold, Petros Michopulos, Alexandr Mitrofanov, Tomáš Němeček, Jakub Patočka, Bohumil Pečinka, Jan Pergler (ed.), Jiří Přibáň, Sabina Slonková, Ivana Svobodová, Jindřich Šídlo, Lenka Zlámalová, Jakub Železný

Nakladatel: Zeď

ISBN: 978-80-88445-15-9

Popis: 1× kniha, brožovaná, 300 stran, česky

Rozměry:13 × 20 cm

Rok vydání: 2023