Babišistán

Kód: 252
Akce
Neohodnoceno
329 Kč –30 %
Babišistán OBALKA
329 Kč –30 % 229 Kč
Skladem (>10 ks)

Petros Michopulos, Jan Moláček, Jakub Patočka, Dalibor Balšínek, Alexandr Mitrofanov, Petr Holub, Sabina Slonková, Kateřina Šafaříková, Marek Švehla, Pavel Šafr, Denisa Hejlová, David Macháček, Marek Wollner, Martin Groman, Tomáš Němeček, Zuzana Vlasatá, Jiří Přibáň, Jiří Pehe, Vladimíra Dvořáková, Tomáš Pergler, Radkin Honzák

Detailní informace

Detailní popis produktu

Andrej Babiš opanoval českou politiku a stát za posledních osm let nevídaným způsobem. Spolu s prezidentem Milošem Zemanem utvořili tandem, který držel moc a převracel zavedené pořádky. Z oligarchy se stal ministr financí a posléze premiér. Zbytek politické scény mu dlouhé roky nedokázal čelit. A to navzdory tomu, že Babišův střet zájmů neměl v Evropě srovnání a provázel ho jeden skandál za druhým. Prorůstání Agrofertu do státní správy nabralo obřích rozměrů. Babišovo angažmá ve službách této země provázely statisícové demonstrace. Velká část obyvatelstva ale miliardářovi stále věřila a věří. Přesto na podzim 2021 překvapivě prohrál volby.

Je Babišova éra skutečně u konce? Jak moc změnil českou společnost? Nakolik proměnil politiku? Byl skutečně ohrožením demokracie? Jaký morální dopad na tuto zemi může mít tandem Babiš-Zeman? Proč Češi Babišovi tak dlouho věřili? Jaké je tajemství jeho vzestupu a úspěchu? Co bylo jeho skutečným cílem? Co se to vlastně v posledních letech v Česku odehrálo? Jak dlouho se z jeho vládnutí budeme probírat? A dočkáme se Babiše na Hradě?

Dvě desítky předních komentátorů, reportérů a politologů se snaží nalézt odpovědi na tyto i další otázky a nabízejí svou reflexi éry Andreje Babiše. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled nejen na jeho osobnost, ale i na dobu a společnost, které dlouhá léta ovlivňoval.

 

Babišistán

Autor: Petros Michopulos, Jan Moláček, Jakub Patočka, Dalibor Balšínek, Alexandr Mitrofanov, Petr Holub, Sabina Slonková, Kateřina Šafaříková, Marek Švehla, Pavel Šafr, Denisa Hejlová, David Macháček, Marek Wollner, Martin Groman, Tomáš Němeček, Zuzana Vlasatá, Jiří Přibáň, Jiří Pehe, Vladimíra Dvořáková, Tomáš Pergler, Radkin Honzák

Nakladatel: Zeď

ISBN: 978-80-88445-02-9

Popis: 1× kniha, brožovaná, 376 stran, česky

Rozměry:13 × 20 cm

Rok vydání: 2021 (1. vydání v nak. Zeď)